Zainspiruj się! Stwórz wnętrze w stylu Hygge!

Czym właściwie jest Hygge? Termin wywodzi się z języka norweskiego i oznacza „dobre samopoczucie”. We wnętrzach urządzonych w stylu Hygge można odpocząć od codziennego zgiełku i poczuć się swobodnie a także odzyskać spokój i delektować się chwilą i dobrą energią. To szczęście i relaks w zaciszu domowego ogniska.

Jak urządzić mieszkanie w stylu Hygge?

Przepis na styl Hygge jest banalnie prosty. Należy stworzyć otoczenie, które wprawi nas w dobre samopoczucie. Związane jest to metamorfozą naszego mieszkania i stworzeniem w nim klimatycznego, pełnego ciepła otoczenia. Jak to zrobić? Podpowiadamy krok po kroku.

Centrum domu urządzonego w stylu Hygge jest zawsze jadalnia z dużym, wygodnym stołem, gdzie o różnych porach dnia możemy spotkać się z bliskimi.  Koniecznym, nieodzownym elementem są również przytulne i naturalne dekoracje. W domu urządzonym w tym stylu nie miejsca na plastikowe przedmioty, krzykliwe plakaty i sztuczne tekstylia. Należy więc przede wszystkim otoczyć się naturalnymi materiałami. Nieodzowne są drewniane meble, wełniane koce i poduszki, naturalne świece i kominek i lampa emitujące ciepłe światło.

Meble i dodatki 

Najlepsze są meble z nieobrobionego drewna. Stoliki i blaty powinny wyglądem być zbliżone do naturalnego materiału. Do wnętrz Hygge pasują również drewniane krzesła, na których rozłożone są miękkie poduchy. Ważnym elementem jest parapet, który pełni rolę siedziska, na którym możemy poczytać książki, rozmyślać i delektować się spokojem. Dom urządzony w stylu Hygge pełen jest również poduszek, koców i pledów. Ich celem jest ocieplenie wnętrz i nadanie im domowej atmosfery. Dzięki nim z przyjemnością możemy wygodnie usiąść na ulubionej kanapie i z kubkiem pysznej kawy cieszyć się chwilą.

Niezbędne jest również odpowiednie oświetlenie. Delikatne światła i blask świec potrafią wprowadzić magiczną atmosferę w domu. We wnętrzach Hygge w ciągu dnia wykorzystuje się światło dzienne, a wieczorem rozświetla je ciepło lamp, świeczek, lampionów i łańcuchów świetlnych.

Równie ważne są domowe dekoracje, które w stylu Hygge emanują szczęściem. Mogą pojawić się w formie napisów na ścianach (np. w formie naklejek) a także ramek ze zdjęciami i ciekawymi cytatami. Otaczanie się pozytywnym przekazem dodatkowo wzmaga poczucie spokoju i szczęścia podczas naszego przebywania w domu.

Jeżeli inspirują was wnętrza w stylu Hygge zapoznajcie się z ofertą dostępną w Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44.  Więcej na stronie http://www.wodnyparkhandlowy.pl/

POWRÓT DO BLOGA