We wrześniu dzieci wracają do szkoły, dlatego najwyższy czas zorganizować dla nich miejsca do nauki. Ważne, aby było ono funkcjonalne, komfortowe oraz przyjazne, przez co będzie zachęcało młodego ucznia do zdobywania wiedzy. W sklepach Parku Handlowego MARYWILSKA 44 bez trudu znajdziecie Państwo wszystko do stworzenia sprzyjającego miejsca do nauki dla swoich pociech.

Biurko

Podstawą kącika do nauki jest oczywiście biurko. Ważne, aby jego wysokość dostosowana była do wzrostu dziecka, dzięki czemu będzie mu wygodnie i pozytywnie wpłynie na przybieranie przez niego odpowiedniej postawy podczas nauki. Istotną kwestią jest też wielkość blatu, który powinien być na tyle duży aby pomieścić wszystkie zeszyty, książki, przybory szkolne i pomoce naukowe. Optymalny rozmiar blatu biurka to około 80 cm na 120-160 cm.

Ustawienie biurka w pokoju jest nie bez znaczenia. Warto zadbać o to, aby siedzący przy nim uczeń miał dostęp do naturalnego światła. Istotne są również szafki i szuflady przy biurku, które pozwalają uporządkować szkolne przybory. W Parku Handlowym MARYWILSKA 44 znajdziecie Państwo bardzo duży wybór biurek, które staną się znakomitą bazą do stworzenia funkcjonalnego kącika edukacyjnego.

Krzesełko

Mamy już biurko, pora wybrać odpowiednie krzesło. W tym przypadku nie kierujcie się Państwo jedynie jego estetycznymi walorami, ale przede wszystkim konstrukcją, która ma za zadanie zapewnić waszym dzieciom jak największy komfort podczas nauki. Ergonomia krzesła to podstawowy punkt. Co na nią wypływa? Po pierwsze, wygodne oparcie dostosowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Po drugie, regulowana wysokość siedziska. Wysokość jest odpowiednia, jeśli dziecko może pewnie i swobodnie postawić stopy na podłodze, a nogi zgięte w kolanach tworzą kąt prosty. I po trzecie, podłokietnik który jako wsparcie przedramion zmniejsza obciążenie barków i kręgosłupa. Oto nasze propozycje krzeseł.

Oświetlenie

Podczas nauki bardzo istotne jest także oświetlenie. Jak wspominaliśmy wcześniej, dobrze jest ustawić biurko w miejscu, do którego dochodzi naturalne światło. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, należy zadbać o odpowiednie sztuczne oświetlenie za pomocą lampki biurkowej.

Lampki biurkowe dają oświetlenie punktowe, które jest idealne podczas nauki ponieważ nie powoduje zbytniego zmęczenia oczu. Ważne, aby lampkę biurkową ustawić po przeciwnej stronie niż ręka, którą pisze dziecko, bo w ten sposób nie zasłania sobie światła. Regulowane elementy lampek biurkowych pozwalają na ustawienie optymalnej odległości pomiędzy źródłem światła a blatem biurka, która wynosi około 35-50 cm.

Serdecznie zapraszamy na zakupy do Parku Handlowego MARYWILSKA 44.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI