Stół to miejsce przede wszystkim rodzinnych spotkań, ale też takich w gronie przyjaciół czy znajomych. Przy nim świętujemy najważniejsze momenty w naszym życiu, rozkoszujemy się pysznymi potrawami podczas rodzinnego obiadu, oddajemy się ciekawym rozmowom, często pracujemy, gramy w gry planszowe, układamy puzzle. Z tego względu ten oryginalny mebel musi być funkcjonalny i idealnie dopasowany do pozostałych elementów wyposażenia. W poniższym wpisie przedstawiamy stoły dostępne od ręki w sklepach z meblami i wyposażeniem wnętrz w Parku Handlowego MARYWILSKA 44, które zainspirują cię do zupełnie nowego spojrzenia na aranżację jadalni, salonu czy kuchni.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu stołu?

Okrągły, prostokątny, a może rozkładany? Jaki stół przy którym będzie nam się najwygodniej spędzało czas wybrać? W stylu nowoczesnym, rustykalnym czy może lepiej klasycznym? Stół dębowy, biały, drewniany, a może wsparty na metalowych nogach? Możliwości jest naprawdę wiele. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie wymarzonego stołu, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami.

Jeżeli wnętrze twojego domu czy mieszkania kryje w sobie przestronną jadalnię, to śmiało możesz sobie pozwolić na duży, prostokątny stół taki jak egzotyczne w Decor India, czy unikatowe w Prestiżowym Domu. Takiego typu stół z powodzeniem sprawdzi się zarówno w przestronnych jadalniach, jak i tych nieco mniejszych, w których stół stanowi funkcjonalne oddzielenie pomieszczeń.Czytaj dalej⬇️

Stół w klimacie loftowym Prestiżowy Dom

Stół z drewna egzotycznego Decor India

Nietuzinkowy stół egzotyczny Decor India

Stół z blatem marmur czarny Prestiżowy Dom

Elegancki stół na złotych nogach Prestiżowy Dom

Funkcjonalny stół prostokątny Prestiżowy Dom

Vintage stół Prestiżowy Dom

Stół o drewnianym blacie i metalowych czarnych nogach JYSK

Prostokątny stół drewniany idealny do kącika jadalnianego Galeria Dobrych Mebli

Wyjątkowy stół egzotyczny Decor India

Stylowy stół JYSK

Biały stół jadalniany, kwadratowy JYSK

Wykorzystaj każdy kąt

Jeżeli jednak twoja przestrzeń jest ograniczona, to warto rozważyć zakup modelu o okrągłym blacie lub rozkładanego. Drewniany dębowy model marki Paged znajdziesz w Galerii Dobrych Mebli lub w JYSK’U. Kącik jadalniany to miejsce, które powinno znaleźć się nawet w najmniejszym mieszkaniu w bloku. W niedużych jadalniach istotne znaczenie ma rozmiar oraz kształt stołu kuchennego. Okrągły blat jest wbrew pozorom bardzo ustawny. Brak kątów i ostrych krawędzi umożliwia dość dogodne dostawianie do niego dodatkowych siedzisk. Co więcej, taki układ optycznie zbliża siadających do posiłku ludzi.

Zastanów się także, dla ilu osób powinien on być przeznaczony. Jeśli masz dużą rodzinę lub często odwiedzają cię znajomi, warto zadbać o przynajmniej 6-8 krzeseł. Zwykle przyjmuje się, że powierzchnia jadalna stołu prostokątnego powinna mieć minimum 7,5 m², natomiast okrągłego około 6 m². Uwzględnij również wymiary wybranego stołu po jego rozłożeniu. Każdy z gości powinien mieć swobodny dostęp do swojego miejsca po odsunięciu krzesła oraz móc spożywać posiłek bez dotykania sąsiada.

Nie w każdym małym mieszkaniu można z łatwością wygospodarować miejsce na dodatkowy mebel, tym bardziej tak “rozłożysty”, jak stół czy ława do salonu. Rozwiązaniem dla kiepsko ustawnych bądź bardzo małych pomieszczeń są ławy, stoły do salonu, ale rozkładane. Gdy zajdzie potrzeba, wystarczy podnieść je do właściwej pozycji lub wysunąć z wmontowanej w stole półce. W jednej chwili nasza kuchnia przemienia się w mikrojadalnię. Zaletą tego typu udogodnień jest przede wszystkim ich elastyczność. Rozkładany stolik przysłuży się w niejednym mieszkaniu studenta lub singla.

Nie zagracaj swojej przestrzeni

Brak miejsca to podstawowy problem małych mieszkań. Wolna przestrzeń w pomieszczeniu jest zatem na wagę złota. Nie przesadzaj z liczbą dekoracji i wzorów. Sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na ciaśniejsze niż jest w rzeczywistości. Organizując kącik jadalniany postaw raczej na minimalizm. Wybierz kilka drobnych dodatków. I najważniejsze: dbaj o porządek.

Jeśli odpowiednio umiejscowimy meble do jadalni, to nie tylko zaoszczędzimy miejsce, ale także zaaranżujemy niezwykle uroczy kącik do pracy i romantycznych posiłków. Poniżej prezentujemy aranżacje sklepów z meblami i dodatkami mieszczącymi się w Parku Handlowym MARYWILSKA 44.

Biały, kwadratowy w wysokim połysku stół Galeria Dobrych Mebli

Okrągły czarny stolik Prestiżowy Dom

Okrągły stolik Prestiżowy Dom

Mały okrągły stół marki Paged Galeria Dobrych Mebli

Rozkładany stół JYSK

Mały stolik okrągły marki Paged Galeria Dobrych Mebli

Prostokątny dębowy stół marki Paged Galeria Dobrych Mebli

Szklany stół JYSK

Rozkładany stół JYSK

Ponadczasowy stół jadalniany JYSK

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI