Im dłużej rower stał bezczynnie, tym więcej uwagi należy mu poświęcić, aby zapewnić sobie komfort jazdy podczas pierwszej wycieczki rowerowej w sezonie. Przygotować rower do sezonu można samodzielnie przy odrobinie wiedzy, jak to zrobić.

Konserwacja roweru nie jest skomplikowana ani długa. Wypunktujmy 8 czynności podczas prawidłowego przygotowywania roweru do sezonu:

  1. mycie roweru: zawsze jako obowiązkowy punkt pierwszy,
  2. wyczyszczenie łańcucha,
  3. sprawdzić hamulce,
  4. dopompować opony,
  5. nasmarować łańcuch i niektóre inne elementy w rowerze,
  6. dokręcić wszystkie śruby,
  7. sprawdzić, czy mamy odpowiednio ustawione siodełko,
  8. oraz sprawdzić, czy działa oświetlenie roweru.

Jeśli nie znasz się zbytnio na rowerach i nie masz ochoty lub czasu dbać o swój sprzęt samodzielnie, warto po prostu zaprowadzić go do profesjonalnego warsztatu. Usługi przeglądów rowerowych świadczą też często sklepy rowerowe. Specjaliści sprawdzą stan zużycia klocków hamulcowych i opon, goleni amortyzatora, wyregulują przerzutki, rozkręcą najważniejsze części roweru i dokładnie nasmarują.

Następnie odkurz kask rowerowy, dopasuj na nowo paski, załóż i sprawdź, czy kask nie przesuwa się luźno po głowie. Jakiekolwiek uszkodzenia kasku powodują, że nie nadaje się on do zabezpieczenia naszej głowy i na nowy sezon należy zakupić nowy.

Zapraszamy do sklepu z rowerami oraz serwisu rowerowego PROROWERY.PL: Park Handlowy MARYWILSKA 44
Poniedziałek – Piątek 10:00-18:00
Sobota 10:00-15:00
tel. 22 123 57 00

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI