Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zakupu w salonie Decor India mieszczącego się w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 przepięknych mebli z palisandru, czyli drzewa, które ma duszę. Do Decor India dotarła właśnie nowa kolekcja od indyjskich rzemieślników. Najpierw kilka słów o tym wyjątkowym drzewie.

Palisander równa się niepowtarzalny

Meble z palisandru doceniają szczególnie osoby, które cenią sobie przedmioty nietuzinkowe i jedyne w swoim rodzaju. Brunatno brązowe odcienie tego drewna, czasami zahaczające wręcz o fiolet, są bardzo rzadko spotykane i zdecydowanie wyróżniające się na tle rodzimych gatunków. Charakterystyczne dla palisandru słoje i przebarwienia przyciągają wzrok, a gotowe meble wzbudzają zachwyt nawet mało wrażliwych na piękno osób. Meble z palisandru to dzieła sztuki, które częściowo stworzyła sama Matka Natura, a częściowo – ręce utalentowanych rzemieślników.

Koneserzy ceniący piękno mebli wykonanych z naturalnego drewna docenią niewątpliwą ekspresję jego kontrastującej barwy oraz unikalne usłojenie. Aby podkreślić te walory przy produkcji staramy się nie ingerować w to co stworzyła natura, zostawiając naturalne sęki, przebarwienia czy charakterystyczne ciemne słoje.

Czy warto wybrać meble z palisandru?

Zdecydowanie tak! To zakup na lata, który sprawdzi się w każdym domu. Meble z palisandru indyjskiego są niezwykle odporne na zarysowania, ukruszenia, czy odpryski. Cechują się wysoką twardością, w zasadzie nie zdarza się, by doznały uszczerbku przy zwykłym użytkowaniu – nawet w domach, w których naprawdę wiele się dzieje. Dlaczego jeszcze warto postawić na meble Palisander? Są one kwintesencją szyku i elegancji. Ten rodzaj drewna  powraca co kilka lat we wnętrzarskich trendach, za każdym razem symbolizując nie tylko wysoką trwałość, ale też prestiż i luksus.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI