W pewnym stopniu to pandemia wymogła na nas sytuację, w której dostrzegliśmy  łazienkę jako przestrzeń w domu, gdzie możemy wypocząć. W domu, gdzie kumulowało się życie rodziny 24 godziny na dobę, dla wielu z nas to właśnie łazienka była miejscem odosobnienia. Ale żeby odpoczywać w łazience, trzeba mieć do tego warunki. Jak osiągnąć zatem przestrzeń, w której będziemy się relaksować, a nie jedynie dbać o higienę?

Barwy neutralne

Łazienka w której możemy się zrelaksować, to przede wszystkim łazienka w jasnych, naturalnych kolorach. Dominować powinny beże, jasne szarości i wszelakie odcienie bieli. Kolorem, który może pogodzić beże i szarości jest coraz popularniejszy kolor szampański. Przedstawionym barwom z wnętrzarskim sukcesem mogą towarzyszyć kolory drewna, naturalne kamienie oraz metale – najlepiej w odcieniach złota, różowego złota miedzi czy brązu. Takie zestawienia kolorystyczne przeżywają swój renesans.

Miękkie kształty

Kolejną istotną cechą łazienki w wersji relaks, są delikatnie zaokrąglone linie jej wyposażenia. Najczęściej wpisane są one w owal, a jeżeli w kwadrat – to o zaokrąglonych wierzchołkach. W ten sposób umywalki i wanny nabierają delikatności i lekkości, wydają się bardziej przyjazne użytkownikom. Co ciekawe, miękkim liniom towarzyszą wyraźnie zarysowane krawędzie – tak jak, np. w przypadku cienkościennych umywalek czy delikatnych metalowych stelaży łazienkowych mebli z otwartymi półkami. Konstrukcja tych ostatnich sprawia, że mamy wrażenie jakby unosiły się w powietrzu. Kształty wyposażenia z jednej strony są wyraziste, z wyraźnie zaznaczonymi konturami, ale jednocześnie spokojne, miękkie i naturalne. Ten kontrast pozwala na odważne podkreślenie designu łazienkowych produktów.

Jeśli chcecie stworzyć łazienkę przytulną, która stanie się miejscem wypoczynku koniecznie odwiedźcie salon łazienek JETA. Dostępna oferta płytek, wanien, baterii, armatury sanitarnej, umywalek, w salonie JETA z pewnością wam w tym pomoże. Bazą do stworzenia tego typu aranżacji to przede wszystkim paleta barw natury na płytkach oraz zaokrąglone linie wyposażenia. Zapraszamy do salonu JETA w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 po wymarzoną łazienkę i darmowy jej projekt!

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI