Nic tak nie koi zmysłów jak przytulny design, także w łazience! Coraz częściej dostrzegamy i traktujemy łazienkę jako przestrzeń w domu, gdzie możemy wypocząć. Gorąca kąpiel, chwile sam na sam w domowym SPA, nakładanie maseczek, pielęgnacja ciała, to wszystko robimy właśnie w łazience. Jak osiągnąć zatem przestrzeń, w której będziemy nie tylko dbać o higienę, ale też się relaksować?

Naturalne barwy

Łazienka w której możemy się zrelaksować, to przede wszystkim łazienka w jasnych, naturalnych kolorach. Dominować powinny beże, jasne szarości i wszelakie odcienie bieli. Kolorem, który może pogodzić beże i szarości jest coraz popularniejszy kolor szampański. Przedstawionym barwom z wnętrzarskim sukcesem mogą towarzyszyć kolory drewna, naturalne kamienie takie jak marmur oraz metale – najlepiej w odcieniach złota, różowego złota miedzi czy brązu. Takie zestawienia kolorystyczne przeżywają swój renesans.

Miękkie kształty

Kolejną istotną cechą łazienki w wersji chillout, są delikatnie zaokrąglone linie jej wyposażenia. Najczęściej wpisane są one w owal, a jeżeli w kwadrat – to o zaokrąglonych wierzchołkach. W ten sposób umywalki i wanny nabierają delikatności i lekkości, wydają się bardziej przyjazne użytkownikom. Co ciekawe, miękkim liniom towarzyszą wyraźnie zarysowane krawędzie – tak jak, np. w przypadku cienkościennych umywalek czy delikatnych metalowych stelaży łazienkowych mebli z otwartymi półkami. Konstrukcja tych ostatnich sprawia, że mamy wrażenie jakby unosiły się w powietrzu. Kształty wyposażenia z jednej strony są wyraziste, z wyraźnie zaznaczonymi konturami, ale jednocześnie spokojne, miękkie i naturalne. Ten kontrast pozwala na odważne podkreślenie designu łazienkowych produktów.

Jeśli chcecie stworzyć łazienkę stworzoną do relaksu, przytulną, która stanie się miejscem wypoczynku koniecznie odwiedźcie salon łazienek JETA. Dostępna oferta płytek, wanien, baterii, armatury sanitarnej, umywalek, w salonie JETA z pewnością wam w tym pomoże. Bazą do stworzenia tego typu aranżacji to przede wszystkim paleta barw natury na płytkach oraz zaokrąglone linie wyposażenia. Zapraszamy do salonu JETA w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 po wymarzoną łazienkę i darmowy jej projekt!

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI