21 marca 2018 r. podczas spotkania inaugurującego cykl dyskusji wokół tematów z zakresu dekoracji wnętrz MARYWILSKA 44 DESIGN ACADEMY zostały ogłoszone wyniki konkursu dla projektantów i architektów wnętrz, w którym nagrodą główną jest wyjazd na Międzynarodowe Targi Designu w Mediolanie SALONE DEL MOBILE.MILANO 2018. Aby wziąć udział w konkursie należało stworzyć własny projekt przestrzeni dziennej lub wypoczynkowej z wykorzystaniem najnowszych trendów 2018 uwzględniających minimum jedną z tendencji takich jak: kolory, tekstylia czy dekoracja ścian.

Laureatką została Monika Możdżeń, której projekt przedstawiał strefę dzienną z zastosowaniem trendu wabi-sabi. Zdaniem niektórych ekspertów rok 2018 może być przełomowym dla tego stylu o korzeniach japońskich. Wabi sabi to sztuka odnalezienia subtelnego, naturalnego piękna w niedoskonałości oraz akceptacji cyklu starzenia. To umiłowanie rzeczy prostych, skromnych i surowych – bez udawania i upiększania. W projekcie zostały wyeksponowane noszące znamiona upływu czasu ściany, kruszący się tynk, nawet niedoskonała powierzchnia wylewki. Efekt ocieplenia wnętrza został osiągnięty dzięki idealnemu doborowi kolorystycznemu różnych elementów tekstylnych takich jak m.in. lniana tapicerka i welur. Obecna roślinność dodaje poczucia zadomowienia i bezpieczeństwa, zaś neon nowoczesnego charakteru. Projekt stanowi bardzo spójną całość i wpisuje się w trendy 2018.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia specjalne. Od firmy JETA dla Marka Lorensa i Agnieszki Pluszczewicz od firmy PSB Mrówka.

Projekt Marka Lorensa wyróżnia się nowoczesnymi rozwiązaniami w postaci geometrycznych detali i kształtów. Oryginalność projektu opiera się na zastosowaniu faktur i materiałów oddziałujących na trzy zmysły: wzroku, smaku i zapachu. Autor w swoim opisie odwołuje się do kolorystycznych skojarzeń z zapachami gałki muszkatołowej, cedru a nawet ziemi i drewna. Całość ma charakter ultranowoczesny, dzięki zastosowaniu okładzin ścian w trójkątnych podziałach i geometrycznym modułom posadzki. W projekcie zastosowane zostały elementy z tekstylnych okładzin ściennych i cieniowana tkanina. Użycie naturalnych i surowych materiałów takich jak drewno czy surowy beton, galaktyczne motywy pod sufitem, żyrandol z dodatkiem żywej roślinności – daje efekt ciepła i spójności kolorystycznej.

Agnieszka Pluszczewicz została wyróżniona przez firmę PSB Mrówka, za podjęcie wyzwania jakim jest projekt niewielkiego 26 metrowego mieszkania. Osiągnięty efekt to przytulne i zarazem nowoczesne wnętrze loftowe. Autorka maksymalnie wykorzystała przestrzeń. Mamy wyraźny podział stref, mimo że praktycznie wszystko znajduje się w jednym pomieszczeniu. Mieszkanie mimo swej prostoty, wyróżnia się nowoczesnymi elementami a całość podkreślają żywe kolory. Połączenie jasnej sklejki, bieli i ciemnego granatu, dekoracyjne poduszki, obecność miękkiego weluru oraz zieleni, wpisują się idealnie w najnowsze trendy.

Jury przyznało także wyróżnienia dodatkowe dla Sylwii Kuleszy, Olgi Nowosad oraz Pauliny Kocuby.

Zwycięzcom gratulujemy!

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI