Kanapa klasyczna, nowoczesna, retro, modułowa, narożnik czy rozkładana? – Spróbujmy połapać się w tej różnorodności. Jeśli myślisz o zakupie kanapy i rozglądasz się za taką, która idealnie sprawdzi się w Twoim domu przeczytaj koniecznie poniższy tekst. Z nami dowiesz się czym dokładnie powinieneś się kierować i na jakie kwestie zwrócić uwagę podczas zakupu kanapy. We wpisie zamieścimy kilka wskazówek, które z pewnością okażą się pomocne.

Kanapa- must have!

Kanapa to niekwestionowany must-have w każdym domu. Przecież każdego dnia to właśnie na niej odpoczywamy, oglądamy telewizję oraz spędzamy czas z rodziną czy przyjaciółmi na pogaduchach. Dodatkowo przeważnie jest w centralnym miejscu salonu, co sprawia, że nie da się jej przeoczyć – warto zatem, aby była funkcjonalna i po prostu wizualnie ładna. Ponieważ tego typu mebel kupujemy na długie lata, decyzja o wyborze konkretnego modelu nie powinna być przypadkowa, lecz starannie przemyślana.

Kanapy i sofy znajdziemy dziś w wielu sklepach. Ta różnorodność zamiast ułatwiać wybór często może go nam jednak wręcz utrudniać. Jaka więc powinna być idealna kanapa? Przede wszystkim wygodna – zwłaszcza wówczas, jeżeli zamierzamy na niej również spać. Być może zastanawiasz się, czy lepiej wybrać bardzo miękkie, czy nieco twardsze siedzisko. Tak naprawdę wszystko zależy tu wyłącznie od Twoich indywidualnych upodobań. Dobrze jednak pamiętać, że te najbardziej miękkie kanapy bywają kłopotliwe dla starszych osób, którym zapadające się siedzenie może utrudniać wstanie.

Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę, kupując nową kanapę?

Bardzo istotną kwestią jest wygląd kupowanej do domu kanapy. Mebel ten powinien być zgodny z naszym gustem i poczuciem estetyki, ale oprócz tego musi także współgrać ze stylem, w jakim utrzymany jest cały salon. W minimalistycznym i pomieszczeniu na przykład niezbyt sprawdzi się bardzo wystawna i dostojna kanapa, natomiast z tradycyjnym salonem będzie gryźć się nowoczesna sofa o oryginalnym designie. Jednym z najważniejszych elementów każdej kanapy, na który koniecznie należy zwrócić uwagę przy zakupie, jest jej obicie.

Jakie obicie na kanapę do salonu? 

Czasem warto zdecydować się na kanapę ze zdejmowanym obiciem. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli na upranie zabrudzonego pokrowca lub po prostu wymianę na nowy, gdy znudzi nam się na przykład kolor starego. Takie obicie daje też możliwość uszycia nowego pokrowca na wzór starego, bez konieczności oddawania mebla do tapicera. Jeśli zdecydujemy się na kanapę z obiciem stałym, dobrze jest wybrać tkaninę odporną na zabrudzenia, a przy okazji wytrzymałą. Takie cechy posiadają oczywiście skóry naturalna i sztuczna. Ta druga jednak pod wpływem ciepła lepi się do ciała, a wraz z upływem czasu jej powierzchnia wygląda coraz gorzej. Jeśli nie przepadamy za skórzanymi meblami, z pomocą przyjdzie materiał zwany alcantarą. Produkuje się go z bardzo drobnych, w specjalny sposób splecionych mikrowłókien poliesteru i poliuretanu. Charakteryzuje się miękkością, odpornością na ścieranie, wysoką żywotnością, a do jej czyszczenia wystarczą woda i mydło.

Miejscem, gdzie znajdziesz bardzo szeroki wybór kanap, jest Park Handlowy MARYWILSKA 44. W asortymencie salonów z meblami dostępnych jest mnóstwo różnorodnych modeli o rozmaitej wielkości, kształcie oraz stylu. Z nimi perfekcyjnie wyposażysz swój dom!

Odwiedź także Prestiżowy Dom: Kanapa cena 2499 zł dodaj rabat (-30%)!

Prestiżowy Dom obecnie na wszystkie kanapy ma teraz rabat -30%

Kilka propozycji ma także JYSK

Skandynawski design

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI