Jadalnia to miejsce wspólnych rodzinnych posiłków, ale także ucztowania w gronie znajomych. Nieodłącznym elementem jadalni jest stół. Przy nim świętujemy ważne momenty w naszym życiu, często także pracujemy. Z tego względu jadalnia musi być funkcjonalna i dopasowana do pozostałych elementów wyposażenia. W poniższym wpisie przedstawimy gotowe aranżacje jadalniane, stoły dostępne od ręki w sklepach z meblami i wyposażeniem wnętrz w Parku Handlowego MARYWILSKA 44, które zainspirują cię do zupełnie nowego spojrzenia na kącik jadalny, który powinien z racji swojej funkcji znaleźć się w każdym domu.

Wybieramy stół do jadalni, który będzie odpowiedni?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie stołu i krzeseł do jadalni, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami. Jaki wybrać stół, przy którym będzie nam się najwygodniej spędzało czas? Najpierw zastanów się czy w twojej przestrzeni lepiej sprawdzi się okrągły, prostokątny, czy rozkładany stół. Pomyśl nad stylem, w którym chcesz urządzić swoja jadalnię, do wyboru masz m.in: nowoczesny, rustykalny lub klasyczny. Dobierz także odpowiedni materiał: Stół dębowy, biały ze sklejki, drewniany, a może wsparty na metalowych nogach? Możliwości jest naprawdę wiele.

Jeżeli wnętrze twojego domu czy mieszkania kryje w sobie przestronną jadalnię, to śmiało możesz sobie pozwolić na duży, prostokątny stół taki jak w JYSK, czy unikatowe stoły z Prestiżowego Domu. Takiego typu stół z powodzeniem sprawdzi się zarówno w przestronnych jadalniach, jak i tych nieco mniejszych, w których stół stanowi funkcjonalne oddzielenie pomieszczeń.

Wykorzystaj każdy kąt

Jeżeli jednak twoja przestrzeń jest ograniczona, to warto rozważyć zakup modelu o okrągłym blacie. Drewniany dębowy model marki Paged znajdziesz w Galerii Dobrych Mebli lub małe stoliki dostępne są w Black Red White. Kącik jadalniany to miejsce, które powinno znaleźć się nawet w najmniejszym mieszkaniu w bloku. W niedużych jadalniach istotne znaczenie ma rozmiar oraz kształt stołu kuchennego. Okrągły blat jest wbrew pozorom bardzo ustawny. Brak kątów i ostrych krawędzi umożliwia dość dogodne dostawianie do niego dodatkowych siedzisk. Co więcej, taki układ optycznie zbliża siadających do posiłku ludzi.

Nie zagracaj swojej przestrzeni

Brak miejsca to podstawowy problem małych mieszkań. Wolna przestrzeń w pomieszczeniu jest zatem na wagę złota. Nie przesadzaj z liczbą dekoracji i wzorów. Sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na ciaśniejsze niż jest w rzeczywistości. Organizując kącik jadalny postaw raczej na minimalizm. Wybierz kilka drobnych dodatków. I najważniejsze: dbaj o porządek.

Jeśli odpowiednio umiejscowimy meble do jadalni, to nie tylko zaoszczędzimy miejsce, ale także zaaranżujemy niezwykle uroczy kącik do pracy i wspólnych posiłków. Zapraszamy po inspiracje i zobaczenie gotowych aranżacji kącika jadalnego do sklepów z meblami i dodatkami mieszczącymi się w Parku Handlowym MARYWILSKA 44.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI