Podstawą umeblowania standardowo wyposażonej łazienki są zwykle: szafka łazienkowa służąca przechowywaniu, lustro, szafka podumywalkowa oraz półki.
Dobrze dobrane meble do łazienki, zwiększają tym samym jej funkcjonalność. Należy zwróci uwagę także na wybór armatury łazienkowej oraz płytek, które tworzą tło w naszym pokoju kąpielowym. Zapraszamy do wpisu, w którym przygotowaliśmy kilka wskazówek, aby łazienka była ładna, a przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna.

Szafki pod umywalkę

Starsi Polacy są przyzwyczajeni do zabudowanych umywalek. Młodsi Klienci, urządzający swoje pierwsze mieszkania też nadal są zachowawczy i zamiast cokołu, wolą mieć schowek pod umywalką. Niestety większość z nas nie ma tyle miejsca do dyspozycji w łazience, by pomieścić akcesoria, środki chemiczne itd., czy  też inne rzeczy, które trzyma się w łazience. Zwykle decydując się na umywalkę bez szafki – trzeba pomyśleć o dodatkowej szafce łazienkowej lub koszu do przechowywania chociażby zapasowych ręczników.

Serie mebli łazienkowych

Najczęściej całego zestawu mebli nie wstawia się do łazienki ze względu na niedopasowane wymiary zestawu do metrażu. Na szczęście dzięki współczesnym producentom konkretne meble lecz z różnych serii można ze sobą łączyć. Mieszając tym samym zestawy przewidziane przez projektantów tworzymy własne zestawy meblowe. Gotowe zestawy są nie tylko praktyczne, ale też ułatwiają zagospodarowanie potrzebnych akcesoriów łazienkowych.

Wiszące szafki łazienkowe

To funkcjonalny i sprawdzony patent. Dzięki dodatkowym szafkom powiększa się przestrzeń do przechowywania. Często wybiera się rozwiązania przypominające dawne pawlacze, czyli lepiej umiejscowić je w górze, niż na podłodze. Łatwiej się wówczas poruszać. Możemy tam trzymać chemię gospodarczą, by była poza zasięgiem dzieci.

Lustro

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra. Nawet osobna mała toaleta, która mieści sam komplet WC nad maleńką umywalką ma małe lustro. Ten szklany dodatek oprócz podstawowe funkcji, tworzy głębię, poszerza i odbija światło. Może być samodzielnym lustrem, elementem podświetlonym taśmami LED, a także szafką wykorzystywaną tradycyjnie na kosmetyki i leki.

Znając już funkcje poszczególnych elementów wyposażenia, miej na uwadze wymiary przestrzeni, jaka masz zagospodarować. Zastanów się, czy poprzestaniesz na podstawowym wyposażeniu, czy jednak weźmiesz coś dodatkowo. Jeśli nie przewidujesz postawienia wanny, automatycznie zyskujesz miejsce na przestronny prysznic, albo dodatkowe meble łazienkowe. Następnym krokiem będzie zastanowienie się nad stylem, nad kolorem i wzorami frontów.

Czy masz już całość przed oczami?

Jeśli nadal sprawia Ci to trudność przyjdź do salonu łazienek JETA , a wspólnie z profesjonalistami znajdziesz coś odpowiedniego. Dużym atutem salonu jest to, że pomogą bezpłatnie stworzyć wizualizację Twojej wymarzonej łazienki.

Po inspiracje polecamy wybrać się również do nowego salonu z łazienkami Romax, który w w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 ma już swój salon z podłogami i drzwiami. W nowo zaaranżowanych pokojach kąpielowych podpatrzysz najnowsze trendy, sprawdzisz jakie armatury są dostępne i wspólnie z obsługą zastanowisz się nad funkcjonalnością wybranej przez siebie łazienki.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI