W poniższym wpisie podpowiadamy jak zadbać o podłogę zimą. 🙂

Niezależnie, którą wybierzesz, to  właśnie podłoga narażona jest najbardziej na uszkodzenia w sezonie zimowym.
Panele laminowane, to świetna alternatywa dla podłogi drewnianej. Szczególnie dlatego, że nie obciążając budżetu odwzorowują podłogi przypominające drewniane parkiety. Miłośnicy nowoczesnych wnętrz mogą wybierać spośród wielu wzorów imitujących, np. kamień. Jeśli jednak cenisz sobie klasykę i chcesz zostać właścicielem drewnianej podłogi, podpowiemy jakie są sposoby jej pielęgnacji.

Wpływ wilgoci na podłogę

Drewno jest materiałem szlachetnym. Największym zagrożeniem dla niego jest działanie wilgoci. Nawet jeśli podłoga drewniana jest pokryta lakierem lub olejem nie zabezpiecza jej to w stu procentach przed zniszczeniem. Długotrwały kontakt z wodą może doprowadzić do zniekształceń i wybrzuszeń. Aby drewniana podłoga nie straciła swojego uroku, myj podłogę bardzo dobrze wyciśniętym mopem lub przecieraj drewno ledwo wilgotna szmatką. W pielęgnacji podłogi drewnianej ważnym aspektem są specjalnie dobrane preparaty, które są skuteczne w jego konserwacji, a jednocześnie delikatne dla drewna. Jeśli wniesiesz śnieg na butach natychmiast należy wytrzeć podłogę do sucha, by woda nie weszła w struktury drewna. Regularne pozostawianie śniegu może doprowadzić do trwałego odkształcenia się deski.
„Dobrym rozwiązaniem jest ociekacz na buty. Warto się w niego zaopatrzyć, w ten sposób unikniesz kontaktu podłogi z mokrymi podeszwami.”– radzi specjalista firmy Romax.
Nadmiar wody jest podobnie szkodliwy dla paneli. Jeśli chcesz umyć podłogę warto dokładnie osuszyć mopa. Pozostawienie „kałuży” może spowodować odkształcenia. Do wytarcia niechcący wylanej herbaty przyda się papierowy ręcznik lub ściereczka. Dzięki temu płyn nie wniknie do niższych warstw paneli.

Ochrona przed zarysowaniami

Nie tylko woda szkodzi podłodze. Negatywny wpływ mają także różnego rodzaju drobne zabrudzenia. Sól, piasek czy niewielkie kamyki mogą doprowadzić do zarysowania powierzchni. Szczególnie w okresie zimowym należy częściej odkurzać i zamiatać podłogę. Niezbędnym dodatkiem będzie wycieraczka przed drzwiami wejściowymi, która zatrzyma większość śniegu, piachu i błota wnoszonych na butach do domu.

Pssst! Podłoga drewniana jest teraz w trendach! Dowiedz się więcej o naturalnych tonacjach w stylu minimalistycznym >>TRENDY WNĘTRZNIARSKIE 2022

Pielęgnacja paneli laminowanych i drewnianych nie jest kosztowna, ani tym bardziej trudna. Wystarczy pamiętać o paru domowych sposobach, które pomogą nam w utrzymaniu naszej podłogi w dobrym stanie. Przy optymalnej temperaturze, dobrej cyrkulacji powietrza i bez zabrudzeń nasza podłoga będzie nam długo służyć. Serdecznie zapraszamy do sklepu Romax, w Parku Handlowym MARYWILSKA 44. Doświadczeni doradcy pomogą w wyborze paneli drewnianych lub innych oraz podpowiedzą jak o nie dbać szczególnie zimą.

Proste rozwiązanie

Jeśli natomiast szukacie rozwiązania tu i teraz, zawsze sprawdzi się dywan. To on chroni podłogę, ociepla, wycisza wnętrze i sprawia, że czujemy delikatną miękkość pod stopami, kiedy po nim chodzimy. Dywany z całą pewnością dodają wnętrzu przytulności >> JAK DODAĆ WNĘTRZU PRZYTULNOŚĆI? PODPWIADAMY! Dywan mimo swoich wielu funkcji jest niezawodny i możemy rozkładać go tylko zimą, ciesząc się „zimną” podłogą podczas lata. Po prawdziwe tureckie dywany zapraszamy do Dywanelli. Z pewnością znajdziecie tam wymarzony dywan, która podkreśli charakter waszej domowej przestrzeni.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI