Twoja sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu. Jeśli na obecnym materacu nie możesz się wyspać i nie odpoczywasz przez noc na nim, jak najszybciej powinieneś wymienić go na nowy. Tylko, który materac będzie najlepszy? To dość nieoczywiste pytanie, które zadaje sobie każdy, kto chce kupić nowy materac. Wybór idealnego materaca do spania zależy od wielu czynników. Warto pamiętać jednak, że nie ma czegoś takiego jak jedyny dobry materac do sypialni, który sprawdzi się tak samo dobrze u każdego. Jest to kwestia indywidualna. Materace trzeba dobrać m.in. do swojej wagi, pozycji w jakiej śpimy, wielkości łóżka. Trzeba wziąć pod uwagę również, to z jakiego tworzywa materac jest wykonany, czy ma pokrowiec, czy jest antyalergiczny, ale najważniejsze jest, żeby materac był po prostu wygodny i żebyśmy się na nim dobrze wysypiali każdej nocy.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie materaca?

Materac najlepiej kupić w sklepie stacjonarnym, gdyż na miejscu możesz go przetestować. Na materacu trzeba się koniecznie położyć i zmieniać pozycje, tak jak robisz to podczas spania. Jeśli materac będzie wygodny, przyjemnie będzie się na nim leżało, to oznacza, że znalazłaś idealny materac do spania.
W sklepie warto położyć się na kilku różnych modelach materacy i sprawdzić, który naprawdę jest dla ciebie najwygodniejszy. Tylko w ten sposób znajdziesz dobry materac do sypialni, dostosowany do twoich potrzeb.

W salonie wykonaj także test na twardość materaca. Połóż się swobodnie na plecach, wsuń dłonie pod lędźwie, staraj się je przesunąć w kierunku ramion. Jeżeli twoje dłonie przesuwają się lekko, bez przeszkód lub jeśli twoje ramiona i biodra odczuwają dyskomfort, materac jest dla ciebie zbyt twardy i nie będzie wygodny, to oznacza, że musisz poszukać modelu miększego.

Idealny materac, to taki, który dopasowuje się do twojego ciała, a nie twoje ciało do materaca. Pamiętaj, że twardość materaca jest odczuciem względnym. Materac najlepiej jest przetestować kładąc się na nim w sklepie, a jeśli kupujesz materac przez Internet zwróć uwagę, czy materac można przez jakiś czas testować w domu z możliwością zwrotu, jeśli będzie ci się na nim źle spało. W ten sposób sprawdzisz, które z dostępnych opcji na rynku to według ciebie naprawdę wygodne materace do spania i ostatecznie wybierzesz najlepszy dla ciebie. Zapraszamy do testowania i wyboru idealnego materaca w salonie Dobry Sen z łóżkami z litego drewna, tapicerowanymi oraz stelażami i materacami od polskich i włoskich producentów – wszystko to w dowolnym rozmiarze na życzenie klienta. Zapraszamy także, by odwiedzić salon meblowy Galeria Dobrych Mebli. W ofercie salonu również znajdują się łóżka i materace. Obsługa z pewnością dobierze materac dopasowany to twoich potrzeb.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI