Zdecydowana większość łazienkowych aranżacji prezentuje nam rozwiązania zdominowane przez proste formy, łagodne kolory i odpowiadające na potrzeby związane z szybkim tempem życia. Lubimy takie projekty, bo są ponadczasowe, uniwersalne, nowoczesne. Jednak ta stylistyka nie zawsze będzie odpowiadała każdemu z nas. Jedni wybiorą minimalistyczny styl, inni dynamiczny maksymalizm. Jeszcze inni z przyjemnością powrócą do łazienkowej klasyki.

Aranżując łazienkę w stylu klasycznym oczywiście powinniśmy sięgnąć po pewne elementy w klimatach retro. Dobra wiadomość jest jednak taka, że dziś tego typu projekty zakładają pewną dozę swobody związaną z łączeniem klasyki z innymi stylami, czy prostotę formy. Chyba najlepiej widać to na przykładach kształtów ceramiki sanitarnej, która wcale nie musi być bardzo retro. Podobnie decydując się na wolnostojącą wannę, nie jesteśmy zobligowani do wyboru tej na „lwich łapach”. Równie dobrze może to być nowoczesne rozwiązanie, do którego dobierzemy np. stylizowaną armaturę.

Klasyka bardzo lubi naturalne materiały – głównie kamień, ale i drewno. I tu naprawdę nie trudno będzie nam o wybór wyjątkowych płytek imitujących np. cenny marmur. Dziś ten element wyposażenia do złudzenia przypomina swoje naturalne odpowiedniki, a wielość kolorów, formatów i niepowtarzalność wzorów, jedynie może napędzić naszą wyobraźnię. Równie dobrze sprawdzą się tu płytki imitujące stare, tradycyjne kafle z fazowanymi krawędziami. A dla bardziej odważnych, idealnym rozwiązaniem będzie tapeta przeznaczona do łazienki.

Zapraszamy do salonu łazienek JETA, który posiada wyposażenie do łazienek w stylu nie tylko klasycznym.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI