Kolor czarny jest uważany najbardziej tajemniczym kolorem. Jest to też kolor pełen elegancji, dyskrecji i zdecydowania. Wielu z nas kojarzy się po prostu z “małą czarną” sukienką lub kawą, czy zatem łazienka z czarnymi płytkami lub armaturą nie przytłoczy za bardzo jej wnętrza?

Wszystko wskazuje na to, że nie. W wielu projektach łazienek, to czarna armatura pojawia się jako pierwsza. Doskonale sprawdza się w różnych stylistykach i w zestawieniach z innymi kolorami. Producenci niezmiennie przekonują nas, że czerń bez problemu odnajdzie się w łazience. I że nie jest synonimem zimnych klimatów i mało delikatnych faktur. Jak zatem interpretować czerń we wnętrzach łazienkowych?

Ponadczasowa elegancja

Czarne detale we wnętrzach to przede wszystkim ponadczasowy synonim luksusu i elegancji. To jeden z ulubionych kolorów wśród projektantów mody, ale także projektantów wnętrz. Łazienka z elementami w czerni zawsze będzie interesująca i nieoczywista. Może stać się wyrazem tożsamości i indywidualizmu swoich właścicieli. Stawiając na odpowiednie połączenie czerni z innymi kolorami i materiałami wykończeniowymi, możemy stworzyć rozwiązanie uniwersalne i służące nam z powodzeniem przez lata.

Idealne połączenie

Wprowadzając czerń do łazienki zadbajmy o odpowiedni balans pomiędzy elementami w tym kolorze a pozostałym wyposażeniem. Aranżację warto uzupełnić wyposażeniem z naturalnego drewna, meblami w soczystych barwach, albo białą płytką. Jeżeli czujemy, że wybór tej barwy zbyt przytłoczy wnętrze łazienkowe, pomyślmy o dużych lustrach, odpowiednio dobranym oświetleniu czy wykończeniu na wysoki połysk.

Obecnie coraz popularniejsze są rozwiązania, w których kolor czarny dominuje we wnętrzach. Coraz chętniej sięgamy po tą barwę projektując podłogi i ceramikę w łazience. Czarne płytki w swojej ofercie posiadają m.in. Paradyż, Opoczno czy Tubądzin. Klasyczną, czarną cegiełkę w polerze ma także marka ZYX dostępna w salonach Jeta (kolekcja Picadilly). Jak wyglądają tak zaaranżowane wnętrza przekonacie się przychodząc do salonu Jeta w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 .

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI