Sezon letni to dobry czas na odświeżenie i remont pokoju dziecięcego. Wielu rodziców podczas wakacji maluje ściany i wybiera dodatki, które umilą milusińskim czas spędzony w ich własnym pokoju. Niektórzy decydują się na zakup lub wymianę funkcjonalnego dodatku jakim jest dziecięcy dywan.
Jaki dywan wybrać, aby maluch nie musiał bawić się na zimniej podłodze? Z pomocą przychodzi salon z dywanami do każdego wnętrza – Dywanella.

Dywan w pokoju dziecięcym pełni szereg funkcji: dekoracyjną, izolacyjną i zabawową. Jeśli chodzi o funkcję dekoracyjną dywanu, warto zwrócić uwagę na to, aby dywan dziecięcy pasował stylistycznie do wnętrz pokoju dziecięcego, aby nie był zbyt agresywny kolorystycznie, aby intensywne wzory nie przeszkadzały w zabawie.

Następną funkcją jest izolacja akustyczna i termiczna. Izolacja akustyczna podłogi, przy użyciu dywanu, sprawia, że dziecko będzie mogło się bawić na dywanie klockami bez obaw, że hałasuje sąsiadom mieszkającym pod nami. Funkcja termiczna dywanu jest równie ważna dla naszych dzieci. Dywan chroni je przed zimnem i daje poczucie komfortu, nawet jeśli dziecko biega po dywanie bosymi stopami. Funkcja zabawowa dywanu dziecięcego, to nic innego jak sympatyczny wzór, kolor i odpowiedni materiał dywanu, który pozwoli naszemu dziecku na spokojną i relaksującą zabawę.

Materiał, z którego wykonany jest dywan obok funkcjonalności, jest także istotną kwestią przy wyborze dywanu dla dziecka. Wiele osób nie rozróżnia materiałów, z których zrobiony jest dywan i nie wiedzą jakie ma właściwości. Dlatego, aby wybrać idealny dywan dla twojego dziecka, zachęcamy do odwiedzenia salonu Dywanella, gdzie wyspecjalizowana obsługa odpowie na każde pytanie dotyczące dywanów. Poinstruuje także jak je użytkować oraz pokaże dostępne wzory.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI