Podłoga drewniana stanowi wyjątkowo trwały i elegancki element wystroju wnętrza. Drewniana podłoga kojarzy nam się z przytulnością i rodzinnym charakterem. Dodatkowo wykorzystana we wnętrzu poprawia mikroklimat w nim panujący. W salonie Romax znajdziesz szeroki wybór podłóg drewnianych oraz parkietów. Doświadczeni i profesjonalni doradcy bezpłatnie pomogą Ci wybrać odpowiednie drewno na Twoją podłogę, które idealnie sprawdzi się w miejscu swojego przeznaczenia. Niewątpliwą zaletą podłogi drewnianej jest również jej cecha antyalergiczna. Nie przyciąga ona kurzu i nie uczula, co jest niezwykle istotne dla alergików.

Niegdyś podłoga drewniana układana była w reprezentacyjnych wnętrzach pałacowych. Obecnie uważana jest za najbardziej eleganckie wykończenie podłogi. Parkiet tworzą drewniane deszczułki tzw. klepki, które połączone są ze sobą na pióro i wpust. Jednym z najbardziej popularnych systemów układania parkietu jest szachownica, jodełka oraz cegiełka, która również nazywana jest wzorem angielskim. Jednak decydują się na parkiet możemy łączyć ze sobą różne wzory o ile pozwala nam na to przestrzeń. Aby zestawić parkiet w jodełkę i cegiełkę nasze wnętrze powinno wyróżniać się przestronnością i dużą powierzchnią. Podczas układania parkietu panuje niepisana zasada, iż im mniejsze pomieszczenie tym wzór powinien być spokojniejszy.

Drewniana podłoga jest trwała i atrakcyjna. Kojarzy nam się z eleganckimi i bogato wyposażonymi wnętrzami. W salonie Romax w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 znajdziesz parkiet składający się z wyselekcjonowanego drewna – nieposiadającego skaz oraz sęków. Podłoga drewniana niegdyś znajdowała swoje zastosowanie w klasycznych i rustykalnych wnętrzach. Obecnie wysokiej jakości parkiety urozmaicają nowoczesne założenia architektoniczne. Podłoga drewniana w postaci paneli podłogowych jest również łatwa w montażu, ponieważ mocuje się ją na pióro-wpust lub zakładkę.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI