W sobotę (04 czerwca) na terenie parkingu Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44
na najmłodszych czekać będzie moc atrakcji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czas na szaloną zabawę z okazji Dnia Dziecka! Na dzieci odwiedzające 4 czerwca Kompleks Handlowy MARYWILSKA 44 będzie czekać plac zabaw kreatywnych!

Michał Malinowski
Kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.

• Zabawa z Bajkostworami
Bajkostwory to interaktywne pufy różnej wielkości od 0,5 do 3 metrów, wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, zawierające miękkie wygodne wypełnienie. Mają różną wielkość i kolor. Przedstawiają rozmaite kształty np. wyimaginowane zwierzątka czy obwarzanki które można na siebie nakładać . Bajkostwory mają za zdanie interaktywne pobudzenie myślenia i wyobraźni dziecka. Ponadto zapewniają wszechstronny rozwój motoryczny, dynamizują czynności układu kostno-stawowego i mięśniowego, kręgosłupa, tułowia i kończyn, zwłaszcza stóp.
W Bajkostworach uczestnicy mają uczucie innego stanu nieważkości i pobudzenia sensorycznego. Zwykle biegają, skaczą, chwytają, starają się zachować równowagę lub wyskakują w górę i upadają na plecy, brzuch lub inną stronę ciała. Pozwalają kształtować płynność i harmonię ruchu.
Przy użyciu klocków MuBaBaO, uczestnicy tworzą magiczne budowle. Jednocześnie wymyślają opowieść do własnej budowli. Np. miejsca gdzie ukryty jest skarb, kto go ukrył, kto go chce odkryć, jak jest zabezpieczony – powstają w ten sposób opowieści, które można wspólnie opowiedzieć po zakończeniu budowania.
Powstające dzieła mogą być tworzone indywidualnie lub zbiorowo, mogą mieć też charakter modułowy tzn. osoby dobudowują kolejną część istniejącej już konstrukcji których rozmiary mogą osiągnąć rozmiary nawet do 2-3 metrów wysokości.
Klocki MuBaBaO powstały z pasji do twórczego życia. Składają się z prostych brył wykonanych z niemalowanego, bezpiecznego w użyciu drewna bukowego i dębowego. Dzięki specjalnej obróbce klocki mają ciekawą, wyczuwalną w dotyku fakturę. Zostały zaprojektowane tak, by wykorzystać w niektórych naturalne sęki i przebarwienia. Ta różnorodność barw drewna czyni je atrakcyjnymi wizualnie. Rozwijają komunikację, jasność myślenia, koncentrację i poczucie wewnętrznej równowagi wypływającej z procesu zabawy. Mają niezwykłą moc pobudzania wyobraźni tak, że uczestnicy w łatwy sposób są wstanie wizualizować, a następnie opowiadać historię.
• EKO – Warsztaty modelarsko-kreatywne
Celem warsztatów jest ukazanie jak w prosty sposób można stworzyć ciekawe zabawki i nauczyć jak się nimi bawić. Chcemy, by dzieci własnoręcznie konstruowały i ozdabiały wybrane przez siebie modele a następnie czerpały przyjemność i satysfakcję z zabawy nimi. Próbujemy wymyślać z uczestnikami opowieści do danej zabawki i zachęcamy do wspólnego opowiadania.
Zachęcamy aby rodzice uczestniczyli w zajęciach, pomagali dzieciom w sklejaniu i wymyślaniu opowieści. W trakcie zajęć zaprezentujemy opowieści o konstruktorach, wynalazcach i superbohaterach
Warsztaty rozwijają zdolność koncentracji czyli umiejętność skupienia uwagi na zadaniu, uczą staranności i dokładności w działaniu oraz doskonalą zdolności manualne. Pobudzają myślenie narracyjne i kształtują pozytywne postawy.
Przebieg warsztatów: Każdy uczestnik otrzymuje specjalny zestaw kreatywny z autorskiej serii INŻYNIER WYOBRAŹNI do tworzenia odpowiedniej zabawki z którego wykonuje i ozdabia do wyboru model karety, samochodu, pociągu, zwierzątka czy samolotu. Dzieci tworząc własne zabawki rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne. Zestaw jest wycięty z ekologicznej sklejki brzozowej.
Po zaprojektowaniu własnej konstrukcji każdy dekoruje ją na swój sposób.
Po wykonaniu zabawek wymyślane są opowieści z ich użyciem.
Na zakończenie prezentacja własnych modeli i opowieści oraz wspaniała zabawa
( w skład zestawu kreatywnego wchodzą: wycięte laserowo ze sklejki 3,4,5 oraz 6mm elementy, materiały do złocenia, srebrzenia i dekorowania elementów zabawek oraz papier ozdobny, złoty, srebrny, hologramowy / karton/ złoty, sreberka, cekiny, wstążki, klej i narzędzia do obróbki papieru – dziurkacze, karbownice i inne ) każdy uczestnik zabiera ze sobą gotową pracę do domu

Ogólnopolski Festiwal Baniek Mydlanych

Atrakcje dla najmłodszych

Dla nieco starszych, ale też dla małych dzieci przygotowaliśmy szereg bezpłatnych atrakcji.
Dzieci będą mogły w pierwszej kolejności pokonać miliony piłeczek. Mali odkrywcy napotkają nie lada przeszkody w basenie z piłeczkami, którego motywem przewodnim jest Żyrafa. Wchodząc do afrykańskiego świata będą oczarowani kolorowymi piłeczkami. Przywita ich sympatyczna i uśmiechnięta żyrafa. Dmuchana zjeżdżalnia w kształcie różowych smoków z pewnością również spodoba się milusińskim. Starsze dzieci zachwyci karuzela ozdobiona postaciami z popularnych bajek Disney’a. Podczas przejazdu karuzelą wypatrujcie Shreka, Asterixa i Myszkę Micky! W czasie odpoczynku można zjeść gofra z owocami i bitą śmietaną lub zgłosić się do punktu malowania buziek i plecenia warkoczyków.

Nieopodal w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 będą czekać także papużki. Papugarnia Carmen to unikalna atrakcja oraz doskonałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Na powierzchni 314,5 mkw. można zobaczyć z bliska najpiękniejsze papugi świata należące do 30 różnych gatunków. Na miejscu można też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tych pięknych, tropikalnych ptakach, poznać ich zwyczaje oraz obserwować je z bardzo bliska. Papugi można też karmić i robić sobie z nimi zdjęcia. Ptaki są przyzwyczajone do kontaktu z człowiekiem, dlatego w wizytach w Papugarnii mogą uczestniczyć również małe dzieci.

Z kolei tych, których rozpiera energia zapraszamy do największego parku trampolin w stolicy! Park Trampolin JUMP ARENA w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 to kolejne fantastyczne miejsce, które warto odwiedzić z rodziną, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. JUMP ARENA o pow. 2,5 tys. mkw. to centrum zabawy, sportu i rozrywki. Na miejscu znajdują się m.in. trampoliny z dziedzin specjalistycznych (kosze do wsadów, ścieżki akrobatyczne, trampoliny sportowe), baseny z gąbkami, arena z kwadratowymi trampolinami, skośne trampoliny, trampoliny-rynny z podwójnymi skosami, a także strefa gier interaktywnych oraz jedyne w Warszawie kokony wspinaczkowe. JUMP ARENA to świetne miejsce na aktywne i przyjemne spędzenie czasu wolnego w gronie najbliższych.

W Centrum Handlowym natomiast do dyspozycji najmłodszych jest także sala zabaw Figlarium (F004). W Sali zabaw na dzieci czeka: czteropoziomowa konstrukcja do zabawy, zjeżdżalnie, labirynty, tor przeszkód, zjeżdżalnia rolkowa, basen z piłeczkami. A to wszystko z klimatycznym, kolorowym oświetleniem w samej konstrukcji. Sala zabaw ma wiele atrakcji – za największą uznawana jest wieża Spiderman’a – do wspinania służą gumy, wśród których każde dziecko będzie mogło poczuć się jak bohater popularnej kreskówki. Serdecznie zapraszamy!
*Wejście do Papugarnii, parku trampolin oraz Sali zabaw płatne na miejscu zgodnie z cennikiem.