Zapraszamy do udziału w bezpłatnych badaniach i konsultacjach medycznych.

Parking Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44

Na miejscu będzie można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne takie jak: mammografia, cytologia, spotkać się z dietetykiem czy psychoterapeutką.
Warto wykorzystać tę okazję i podczas niedzielnych zakupów w Kompleksie
zadbać także o swoje zdrowie!

Już w połowie maja, Klienci odwiedzający Kompleks Handlowy MARYWILSKA 44 będą mieli niepowtarzalną okazję skorzystania z nieodpłatnych badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich. Wydarzenie ma na celu promowanie zdrowego i świadomego stylu życia
i ułatwienie mieszkańcom miasta i okolic dostępu do badań profilaktycznych oraz konsultacji ze specjalistami. Badania profilaktyczne, zdrowa dieta i ruch to inwestycja w nasze zdrowie dlatego warto wziąć udział w naszej, prozdrowotnej imprezie!

W przygotowanych punktach konsultacyjnych, na parkingu (naprzeciwko wejścia nr 12) pomiędzy Centrum Handlowym, a  Parkiem Handlowym MARYWILSKA 44 gdzie można kupić wszystko dla domu i ogrodu, eksperci będą udzielać porad i wykonywać badania.  Szczegółowe opisy badań poniżej.

Na najmłodszych czeka z kolei moc atrakcji!

*Wizyty w gabinetach nie wymagają żadnych skierowań. Jedyne co trzeba zrobić, to zabrać za sobą dokument tożsamości. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Przyjdź, zbadaj się i pozwól nam zadbać o Twoje zdrowie!

Mammografia to nieinwazyjna metoda badania piersi, która polega na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Dzięki jej przeprowadzeniu uzyskany zostaje obraz, na podstawie którego możliwe jest wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (już we wczesnym stadium ich rozwoju, kiedy nie są wyczuwalne). Wczesne zdiagnozowanie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz zapewnia niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Warto wskazać, że ponad połowa wszystkich mammografii wykonywanych w Polsce ma miejsce właśnie w pracowniach mobilnych.

Jak wygląda wizyta w mobilnym gabinecie MAMMOBUS?

Zostaniesz poproszony o wypełnienie Karty Pacjenta. To krótki kwestionariusz zawierający takie dane jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i kontakt. Nie poprosimy Cię o dokument tożsamości, numer PESEL ani Twoje dane prywatne.

Mammografia nie wymaga ze strony Pacjentek specjalnego przygotowania – trwa zaledwie kilka minut. Jednak ze względu na specyfikę wykorzystanej aparatury Pacjentka powinna poinformować lekarza prowadzącego oraz przeprowadzających badanie techników radiologicznych o:
– ciąży
– wynikach ostatniego USG lub też poprzedniej mammografii
– pozostałych badaniach radiologicznych, które Pacjentka miała przeprowadzone przez ostatnie kilka miesięcy

Wyniki badań (w tym: opis wyników badania wraz ze zdjęciami na płycie CD) zostaną wysłane do kobiet w ciągu 15 dni roboczych od dnia wykonania badania, drogą pocztową, na adres zamieszkania wskazany na ankiecie, wypełnianej przed wykonaniem Badania. Wyniki Badań wysyłane będą listem rejestrowanym.
W przypadku stwierdzenia przez lekarza nieprawidłowości wynik Badania zostanie wysyłany listem rejestrowanym, za potwierdzeniem odbioru i dodatkowo wykonany zostanie kontakt telefoniczny z kobietą w celu przekazania informacji o konieczności zgłoszenia się do lekarza pierwszego kontaktu lub ginekologa celem uzyskania skierowania na badania dodatkowe.

Głównym punktem akcji jest przeprowadzenie badań cytologicznychw kierunku raka szyjki macicy dla kobiet.

Kwiat Kobiecości rozpoczął niezwykłą podróż swoim BADABUSEM, czyli Mobilnym Gabinetem Medycznym.
Innowacyjny, nowoczesny, łatwo dostępny, profesjonalny…
jest prawdziwym przełomem w badaniach profilaktycznych.
Dzięki niemu możemy uratować życie tysiącom kobiet i mężczyzn w całej Polsce.

BADABUS dociera do każdego miejsca oraz umożliwia szybką diagnostykę wszędzie tam, gdzie dostęp do badań jest utrudniony i wymaga wielomiesięcznych oczekiwań.
Nie masz ubezpieczenia? Nie szkodzi!
Z badań mogą skorzystać wszyscy, również osoby nieubezpieczone i nie posiadające obywatelstwa polskiego.

Profesjonalne wyposażenie
BADABUS to specjalistyczny, profesjonalnie wyposażony gabinet medyczny “na kółkach”.
Zdrowie i ekologia
BADABUS jest w pełni zabezpieczony przed wszelkimi wirusami, bakteriami, grzybami, pleśniami, lotnymi związkami organicznymi, dzięki zaaplikowanej specjalnej powłoce tytanowej, którą tworzą zaawansowane technologicznie nanocząsteczki. Dodatkowo została zaaplikowana powłoka oczyszczająca powietrze. FOTOKATALIZA
BADABUS i jego team…
W skład zespołu wchodzi doświadczona kadra z odpowiednimi uprawnieniami i ogromnym sercem do tego co robi.

Jak wygląda wizyta w mobilnym gabinecie BADABUS?

Pacjentka w punkcie recepcyjnym zostanie poproszona o wypełnienie dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia badania.

  • Przeprowadzony zostanie krótki wywiad z pacjentką (m.in.: przebyte choroby, nowotwory w rodzinie, ostatnia miesiączka, hormonoterapia, menopauza, ciąża, inne dolegliwości, itp).
  • Pacjentka zostanie poproszona o przygotowanie się do badania w specjalnym pomieszczeniu z toaletą i bieżącą wodą, z zachowaniem standardów wizyty ginekologicznej: jednorazowe spódniczki i kapcie, artykuły higieniczne, itp.
  • Przebieg badania – Cytologia to krótkie proste i bezpieczne badanie komórek z szyjki macicy, przeprowadzone za pomocą specjalnie przeznaczonej do tego szczoteczki cytologicznej. Tak pobrany materiał wysyłany jest do laboratorium i poddany ocenie.

Bezpłatne badanie słuchu – audiometria tonalna – jest bezbolesne i nieinwazyjne trwa ok. 10-15 minut. Pacjent zakłada słuchawki i kolejno do każdego z uszu (nie do obu jednocześnie) są wysyłane dźwięki o różnym natężeniu. Zadaniem pacjenta jest naciskanie przycisku w momencie, gdy usłyszy dźwięk. Badanie pozwala na wstępne określenie charakteru i głębokości niedosłuchu. Wynik badania audiometrii tonalnej jest podstawą do ewentualnej dalszej diagnostyki w gabinecie Audika.

Nasze mobilne gabinety Słuchbus to przestronne, białe samochody Peugeot Boxer wyposażone w dźwiękoszczelne pomieszczenia i aparaturę diagnostyczną. W każdym z nich mieści się wygodna poczekalnia, kameralny gabinet specjalisty oraz profesjonalna kabina ciszy, w której przeprowadzamy bezpłatne badanie – audiometrię tonalną. Jeśli pogoda na to pozwala, rozkładamy też dodatkowy dach i tworzymy przestrzeń do rozmowy o zdrowiu w miłej, spokojnej atmosferze na świeżym powietrzu.
Dokładamy wszelkich starań, by przestrzenie naszych mobilnych gabinetów badania słuchu były maksymalnie bezpieczne i komfortowe. Zimą dogrzewamy pomieszczenia, a latem je chłodzimy. Wszystkie mobilne gabinety Słuchbus są też regularnie dezynfekowane i utrzymywane w czystości dorównującej naszym „stacjonarnym” lokalizacjom – Centrom Słuchu i Centrom Medycznym. Jest czysto, wygodnie i zawsze po drodze!

Jak wygląda wizyta w mobilnym gabinecie Słuchbus?

Zostaniesz poproszony o wypełnienie Karty Pacjenta. To krótki kwestionariusz zawierający takie dane jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i kontakt. Nie poprosimy Cię o dokument tożsamości, numer PESEL ani Twoje dane prywatne.

Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny. Spyta o ogólny stan Twojego zdrowia, przebyte już choroby i kondycję organizmu, w także najważniejsze – czy zauważyłeś u siebie jakiekolwiek problemy ze zmysłem słuchu bądź równowagi.

Następny krok to badanie otoskopem, czyli ocena stanu przewodu słuchowego przy pomocy niedużego narzędzia ze źródłem światła. Uspokajamy – otoskopia nie boli i nie niesie ze sobą żadnych nieprzyjemnych odczuć.

WIĘŹ, KTÓRA DAJE BEZPIECZEŃSTWO
Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii oferuje psychoterapię dedykowaną
dla Rodziców i Niemowląt w wieku od 0 do 12 miesiąca życia.

Więź, która daje bezpieczeństwo
Niemowlę nie zna słów, nie potrafi mówić o swoich uczuciach i potrzebach,
ale wspomnienie relacji z Rodzicami pozostanie w nim na zawsze.

Im wcześniej zareagujemy, gdy czujemy trudności w relacji z Niemowlęciem,
tym większa szansa na zbudowanie z nim bezpiecznej więzi,
która wpłynie na prawidłowy rozwój Dziecka.

JAKIE SYGNAŁY MOGĄ ŚWIADCZYĆ O POTRZEBIE PSYCHOTERAPII:

Wasze Dziecko często płacze i nie reaguje na próby pocieszenia
Niemowlę nie szuka bliskiego kontaktu z Mamą lub Tatą, kiedy jest niespokojne
Macie wrażenie, że Dziecko zbyt często przeżywa lęk, smutek, złość
Martwicie się, że nie jest zainteresowane zabawą i poznawaniem świata
Macie poczucie, że nie rozumiecie swojego Dziecka, np. nie rozpoznajecie, kiedy jest głodne, nasycone lub kiedy je coś boli
Odnosicie wrażenie, że odpowiedzialność za Niemowlę przerasta Was
Czujecie się bezsilni i bezradni opiekując się Dzieckiem
Często odczuwacie złość i frustrację w kontakcie z nim
Boicie się zostawić Niemowlę samo nawet na krótką chwilę
Nie lubicie przebywać sam na sam ze swoim Dzieckiem
Boicie się lub wstydzicie Waszych myśli o swoim Dziecku

Jeżeli Państwo czujecie, że to co przeczytaliście ma związek z Waszymi przeżyciami zgłoście się do nas.

Czym jest scaner?

Urządzenie Pharmanex BioPhotonic Scanner to wyjątkowe narzędzie dokonujące nieinwazyjnego pomiaru poziomu karotenoidów w tkankach skóry wykorzystując do tego celu ciesząca się wieloletnim uznaniem w kręgach naukowych technologię spektroskopii Ramana. Wystarczy przyłożyć dłoń z przodu skanera, gdzie emitowane jest niebieskie światło o niskim natężeniu, aby już po kilkudziesięciu sekundach uzyskać swój wynik SCS (Skin Carotenoid Score).

Karotenoidy to barwniki organiczne występujące w owocach i warzywach, które nadają im ich czerwone, pomarańczowe i żółte barwy. Im więcej kolorowych owoców i warzyw spożywamy, tym więcej karotenoidów trafia to organizmu, a co za tym idzie tym wyższy wynik SCS

Skaner bazuje na wiarygodnym zapleczu naukowym.

Technologia spektroskopii Ramana wykorzystywana przez skaner została uhonorowana Nagrodą Nobla uznawaną przez szerokie kręgi naukowców i badaczy.

Bezpłatna Inhalacja Wodorem – W MAo2 posiadamy generator aktywnego wodoru polskiej produkcji. Dzięki niemu prowadzimy sesje inhalacji wodorem (na fotelu masującym – łącząc przyjemne z pożytecznym!), a także okłady pianą wodorową. Dla naszych klientów przygotowujemy także wodorowaną wodę pitną, której spożycie uzupełnia sesję inhalacji. Terapia aktywnym wodorem przyspiesza redukcję wolnych rodników, przez co przyczynia się do szybszego detoksu organizmu, przyspieszając jego regenerację i naturalnie stymulując jego procesy naprawcze. Stosowana jest profilaktycznie, wspierając regenerację tkanek i narządów, ale włącza się ją również w przypadku wielu schorzeń. Ta niezwykle skuteczna, a jednocześnie naturalna metoda wspierania organizmu zyskała już grono wiernych użytkowników na Zachodzie. Z uwagi na kompleksowe działanie regenerujące tkanki całego ciała, inhalacje wodorem stosowane są również w ramach rekonwalescencji po przebytej infekcji COVID-19.
Zalety inhalacji Wodorem: wzmacnia układ odpornościowy redukuje stres i objawy depresji obniża poziom cukru we krwi zapobiega zakwasom pomaga zwalczyć powikłania po COVID-19
Mając na uwadze bezpieczeństwo i najwyższe standardy usług, każdego z naszych klientów przed rozpoczęciem sesji prosimy o wypełnienie kwestionariusza oceniającego stan zdrowia, na podstawie którego każdorazowo podejmujemy decyzję, czy można przeprowadzić zabieg.

Jesteśmy firmą zajmującą się głównie produkcją indywidualnych wkładek ortopedycznych. Nasza praca jest naszą pasją, dlatego nasze wyroby charakteryzują się najwyższą jakością.

Przy produkcji naszych wyrobów nieuznajemy kompromisów, stosowane materiały są

najwyższej jakości. Każde wykonanie wkładki poprzedza KOMPUTEROWE BEZPŁATNE BADANIE STÓP dzięki któremu jesteśmy w stanie dobrać najlepsze rozwiązanie dla naszych pacjentów. Analiza podobarometryczna to nowoczesna metoda diagnostyki podporu stopy. Dzięki takiemu badaniu możemy bardzo dokładnie określić wady stóp.

Dodatkowo wykonujemy komputerowe badanie całościowej postawy, prowadzimy indywidualną gimnastykę korekcyjną dla dzieci, terapię z pacjentem. Oferujemy również masaż oraz posiadamy w sprzedaży drobny sprzęt ortopedyczny.

ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH

Dla nieco starszych, ale też dla małych dzieci przygotowaliśmy szereg bezpłatnych atrakcji.
Dzieci będą mogły w pierwszej kolejności pokonać tor przeszkód. Mali piraci i piratki napotkają nie lada przeszkody w postaci obręczy morskich rybek czy drabinek prowadzących wprost na skaczącego delfina. Wchodząc do morskiego świata będą oczarowani kolorowymi obrazkami morskich zwierząt. Przywita ich ośmiornica i koniki morskie. Starsze dzieci zachwyci karuzela ozdobiona postaciami z popularnych bajek Disney’a. Podczas przejazdu karuzelą wypatrujcie Shreka, Asterixa i Myszkę Micky! W czasie odpoczynku można zjeść gofra z owocami i bitą śmietaną lub zgłosić się do punktu malowania buziek i plecenia warkoczyków.

Nieopodal w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 będą czekać także papużki. Papugarnia Carmen to unikalna atrakcja oraz doskonałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Na powierzchni 314,5 mkw. można zobaczyć z bliska najpiękniejsze papugi świata należące do 30 różnych gatunków. Na miejscu można też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tych pięknych, tropikalnych ptakach, poznać ich zwyczaje oraz obserwować je z bardzo bliska. Papugi można też karmić i robić sobie z nimi zdjęcia. Ptaki są przyzwyczajone do kontaktu z człowiekiem, dlatego w wizytach w Papugarnii mogą uczestniczyć również małe dzieci.

Z kolei tych, których rozpiera energia zapraszamy do największego parku trampolin w stolicy! Park Trampolin JUMP ARENA w Parku Handlowym MARYWILSKA 44 to kolejne fantastyczne miejsce, które warto odwiedzić z rodziną, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. JUMP ARENA o pow. 2,5 tys. mkw. to centrum zabawy, sportu i rozrywki. Na miejscu znajdują się m.in. trampoliny z dziedzin specjalistycznych (kosze do wsadów, ścieżki akrobatyczne, trampoliny sportowe), baseny z gąbkami, arena z kwadratowymi trampolinami, skośne trampoliny, trampoliny-rynny z podwójnymi skosami, a także strefa gier interaktywnych oraz jedyne w Warszawie kokony wspinaczkowe. JUMP ARENA to świetne miejsce na aktywne i przyjemne spędzenie czasu wolnego w gronie najbliższych.

W Centrum Handlowym natomiast do dyspozycji najmłodszych jest także sala zabaw Figlarium (F004). W Sali zabaw na dzieci czeka: czteropoziomowa konstrukcja do zabawy, zjeżdżalnie, labirynty, tor przeszkód, zjeżdżalnia rolkowa, basen z piłeczkami. A to wszystko z klimatycznym, kolorowym oświetleniem w samej konstrukcji. Sala zabaw ma wiele atrakcji – za największą uznawana jest wieża Spiderman’a – do wspinania służą gumy, wśród których każde dziecko będzie mogło poczuć się jak bohater popularnej kreskówki. Serdecznie zapraszamy!
*Wejście do Papugarnii, parku trampolin oraz Sali zabaw płatne na miejscu zgodnie z cennikiem.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI